EduLikeEduLike
Czego szukasz?
Lokalizacja...

CZERNIAK PODPAZNOKCIOWY dla stylistów paznokci i podologów

Kategoria: Kosmetologia estetycznaCzas trwania: 4Typ: Szkolenie grupoweCena: do uzgodnienia
Magdalena Drytkiewicz, Beauty, Stylizacja paznokci, Kosmetologia estetyczna
Magdalena Drytkiewicz
(3 opinie)
Beauty
Stylizacja paznokciKosmetologia estetyczna

Opis szkolenia

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestnika do samodzielnego rozpoznania czerniaka podpaznokciowego u pacjenta , który przychodzi na zabieg ze stylizacji paznokci lub przyjdzie do specjalisty podologa na konsultacje w sprawie zmiany.
Uczestnik zapozna się z zasadami BHP oraz regulacjami prawnymi, nabędzie wiedzę z zakresu dezynfekcji i sterylizacji narzędzi oraz akcesoriów wykorzystywanych do codziennej pracy, wskazań i przeciwwskazań do wykonania badania w kierunku czerniaka podpaznokciowego, jakie jest podstawowe wyposażenie stanowiska pracy aby móc świadczyć tego typu usługi. Kursant zapozna się z zasadami jakie obowiązują podczas przeprowadzenia wywiadu z pacjentem aby prawidłowo jest zapisać w karcie pacjenta.
Szkolenie przeprowadzone jest w formie wykładu z zakresu czerniaka podpaznokciowego. Uczestnik szkolenia zapozna się z ogólnymi wiadomościami na temat budowy anatomicznej paznokcia, jakie są cechy budzące podejrzenie czerniaka podpaznokciowego, jakie są zmiany pod paznokciem ,które świadczą o czerniaku podpaznokciowym, cechy dermatoskopowe czerniaka podpaznokciowego, sposoby zapobiegania powstania czerniaka, rozpoznanie czerniaka, sposoby leczenia. Szkoleniowiec na podstawie zdjęć obrazuję wygląd czerniaka podpaznokciowego.
Praktyczna część szkolenia obejmuje: przygotowanie stanowiska pracy, wywiad z pacjentem, sposoby samobadania w rozpoznaniu czerniaka podstawowego.
Ukończenie szkolenia skutkuje również zbudowaniem kompetencji społecznych pod kątem kształtowania ścieżki swojej kariery i samodzielnego umiejscowienia się na rynku usług. Będzie potrafił prawidłowo identyfikować i rozstrzygać dylematy związane z wykonywaniem zawodu.
Uczestnik będzie dążył do samodzielnego samodoskonalenia poprzez systematyczne aktualizowanie nabytej wiedzy i umiejętności.
Ramowy program usługi:
Część teoretyczna:
Paznokieć wiadomości ogólne.
Paznokieć budowa anatomiczna.
Longitudinal Melanonychia (LM)
LM Cechy budzące podejrzenie czerniaka podpaznokciowego.
Czerniak podpaznokciowy (Subungual Melanoma – SM)
Wzorce zmian w czerniaku podpaznokciowym
Cechy dermatoskopowe czerniaka podpaznokciowego
Czerniak podpaznokciowy – ROZPOZNANIE
Czerniak podpaznokciowy – PROFILAKTYKA
SAMOBADANIE czerniaka podpaznokciowego ABCDEF
Czerniak podpaznokciowy – LECZENIE
GALERIA
Część praktyczna ( samobadanie czerniaka podpaznokciowego ):
Przygotowanie stanowiska pracy.
Wywiad z pacjentem/klientem.
Samobadanie w kierunku czerniaka podpaznokciowego
Porady w kierunku profilaktyki przed powstaniem czerniaka podpaznokciowego
ZALICZENIE:
- test sprawdzający wiedzę