EduLikeEduLike
Czego szukasz?
Lokalizacja...
Katarzyna Raabe, Nauka, Humanistyka
Katarzyna Raabe

(0 opinii)
Katarzyna Raabe, Nauka, Humanistyka

O mnie

Nazywam się Kasia Raabe.
Fascynują mnie relacje i życie bez lęku.
W mojej Krainie Empatia wspieram ludzi będących rodzicami, nauczycielami, partnerami w związkach lub w pracy.

Towarzyszę im w odkrywaniu piękna ich wrażliwości na relacje z własnymi dziećmi, podopiecznymi, uczniami, bliskimi, przełożonymi, zespołem w pracy, z samym sobą. Tak, by każde spotkanie z drugim człowiekiem pozbawione było zmagań, jakiejkolwiek formy walki, lęku, a przynosiło autentyczne, szczere i życzliwe relacje w zgodzie z sobą.

Pomagam dostrzec piękno empatycznego dialogu, cieszyć się nim, czuć swobodę w szczerym i autentycznym wyrażaniu siebie z jednoczesnym uwzględnieniem wrażliwości drugiej strony w relacji.

Robię to, ponieważ mam ogromną potrzebę dzielenia się i wzbogacania życia innych. Był czas, kiedy sama borykałam się z bezustanną walką, poczuciem beznadziejności i bezsilności w relacjach. Kiedy czułam, że „cały Świat jest przeciwko mnie”, a ludzie nie rozumieją moich dobrych intencji…

Znalazłam sposób, by to zmienić i tym chcę się dzielić!!!

W mojej pracy, mojej Krainie Empatia, korzystam z Porozumiewania bez Przemocy wg. Marshalla B. Rosenberga oraz z Gentle Teaching Johna McGee. Czerpię też z Feel The Fear.. And do it annyway® dr Susan Jeffers (jestem jedynym w Polsce licencjonowanym trenerem tego Programu), Pozytywnej Neuroplastyczności Rick’a Hansona, prac dr Brene Brown i Kristin Neff. Inspiruje mnie Anthony de Mello, Richard Rohr i żywe słowo ojca Mieczysława Łusiaka.

Portfolio

Osiągnięcia

Z zawodu oligofrenopedagog; nauczyciel dyplomowany; 28 lat doświadczenia zawodowego w zakresie rewalidacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i wspieraniem ich rodzin; nauczyciel akademicki w latach 2009 -2015; certyfikowany terapeuta Gentle Teaching (Prinsenstichting – Holandia) i Snoezelen (Zintuigen Boulerard – Holandia); Lider Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Województwie Kujawsko – Pomorskim (Projekt Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w środowisku rodzinnym” realizowany przez Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ORE); absolwent studiów podyplomowych Porozumienie bez Przemocy wg. M.B. Rosenberga (Collegium Civitas, Warszawa, 2018 r.), live & business coach w duchu empatii; aktywny organizator i społecznik propagujący idee NGO – członek Stowarzyszenie Ludzie – Ludziom w Chełmnie. Jedyny w Polsce licencjonowany trener Feel The Fear.. And do it annyway® dr Susan Jeffers (NIE BÓJ SIĘ BAĆ... I PO PROSTU DZIAŁAJ!)

  • Nagroda Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł” w roku 2012

  • Wyróżnienie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2016

W pracy i w życiu zafascynowana teorią wzajemnych zależności, relacji opartych o empatię, szacunek i akceptację.

Prywatnie matka dorosłej córki, zwyczajna żona w niezwyczajnym związku, gospodyni domowa. Łączy codzienne robienie zakupów z pracą na etacie, gotowanie z prowadzeniem własnej firmy i pasją pisania.

Swoimi refleksjami dzieli się na blogu osobistym http://raabit.pl/

Nie lubi prasować.

Oferta Szkoleń

Oceny kursantów

0.0
(0 opinii)

Oceny Kursantów

0.0
(0 opinii)
brak opinii