EduLikeEduLike
Czego szukasz?
Lokalizacja...
Jolanta Pełka, Beauty, Wizaż / Make up
Jolanta Pełka

(0 opinii)
Jolanta Pełka, Beauty, Wizaż / Make up

Jolanta Pełka

(0 opinii)

O mnie

Mama wprowadzała mnie w świat koloru od najmłodszych lat. To dzięki niej nauczyłam się dostrzegać piękno w człowieku. I dzięki niej już jako absolwentka uniwersyteckiej fizyki teorię równań nieliniowych zamieniłam na teorię kolorów w stroju i makijażu . Projektowanie strojów kobiecych i współpraca z projektantami mody zajęły mi kilka lat. Dociekliwość i perfekcyjność w zdobywaniu wiedzy zmobilizowały mnie do poszukiwania odpowiedzi na nigdy prosto nie wyjaśnione pytania, takie jak to dla przykładu, dlaczego pokazany na wybiegu strój ma być odpowiedni dla potencjalnej klientki, skoro modelka w nim źle wygląda i czy na pewno ma podkreślać atuty jej sylwetki, kiedy na pierwszy rzut oka eksponuje jej wady. Odpowiedzi na takie i wiele innych pytań znalazłam w amerykańskiej Akademii Stylu StyleMakers Academy BFAS. Zaliczyłam mnóstwo kursów i szkoleń, m.in. :
* szkolenia w zakresie: teorii koloru, metodyki analizy kolorystycznej, makijażu artystycznego, profesjonalnej stylizacji sylwetki damskiej i męskiej, projektowania makijażu, przedsiębiorczości, kreowania wizerunku osobistego i firmowego - w Amerykańskiej Akademii Stylu BFAS uzyskałam Międzynarodowy Certyfikat BFAS w stopniu trenerskim;
* kursy i warsztaty doszkalające w zakresie: profesjonalnego biznesowego wizerunku kobiet i mężczyzn, techniki analiz kolorystycznych, koloru i stylu w mediach, pielęgnacji i terapii skóry, strategii makijażu fotograficznego, dziennego, wieczorowego, ślubnego, makijażu artystycznego – szkolenie u amerykańskiego wizażysty Rex’a Hilverdink’a w Amerykańskiej Szkole StyleMakers® ;
a także:
*szkolenie w zakresie makijażu artystycznego, do TV, video i filmu – w Makeup Elite School, Barcelona, Hiszpania;
* kursy nt. technik prowadzenia szkoleń, wybranych zagadnień z psychologii społecznej, etykiety biznesowej i protokołu dyplomatycznego – polskie firmy szkoleniowe;
* szkolenie pedagogiczne dla Instruktorów Praktycznej Nauki Zawodu i szkolenie dla członków komisji egzaminacyjnych – w Mazowieckiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie;
Kolejne stopnie wtajemniczenia w makijażu artystycznym zdobywałam u Josa Brands’a, Einat Dan, Paula Merchant’a, Nanary Bereziny, Lan Nguyen- Grealis, Swietłany Viznuk, Fabienne Rea, Natalie Soto.

Osiągnięcia

Od 22 lat specjalizuję się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów sztuki interpretacji siebie za pomocą koloru, stroju, makijażu, mowy ciała, sposobu poruszania się, mówienia, psychologii barw, zasad kreowania wizerunku. Prowadzę kluczowe projekty w warszawskim Institute of Image Management, treningi, seminaria, warsztaty, szkolenia na temat autoprezentacji i zarządzania wizerunkiem, etykiety biznesowej, protokołu biznesowego, wizerunku firmy i jej pracowników, a także, jako Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu z uprawnieniami pedagogicznymi, zawodowe kursy dla wizażystów, stylistów, doradców wizerunku w warszawskiej Szkole Mistrzów Wizażu i Stylizacji.
Wrażliwość, liczne talenty i profesjonalizm połączone z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem w projektowaniu mody, wizerunku i makijażu pozwalają mi na podejmowanie coraz trudniejszych zawodowych wyzwań. Odkrywam piękno w każdym człowieku i kreuję jego wizerunek w zgodzie z jego osobowością, trybem życia, potrzebami zawodowymi itp. Dzięki temu stylizuję osoby publiczne, specjalistów w różnych zawodach i na różnych stanowiskach (od recepcjonistek, sekretarek-asystentek, po kadrę zarządzającą i VIP'ów), osoby prywatne, a także modelki do zdjęć w dziedzinie mody i reklamy. Szczególną atencją darzę niepełnosprawnych niewidomych i słabowidzących, którym od wielu lat kreuję wizerunek na potrzeby pracy w biznesie i życiu prywatnym.
Prowadziłam wykłady i warsztaty w Szkole Głównej Handlowej , w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, KRYOLAN MakeUp Academy, współpracowałam z prestiżowymi firmami szkoleniowymi: Tutor, Institute for International Research, ITD - Instytut Twórczego Działania, Alterna Grupa Konsultingowa, ODITK Ośrodek Doskonalenia Kadr, Europejska Akademia Dyplomacji, itp.
Od wielu lat współpracuję z czasopismami i dziennikami jako redaktor i publicysta, dla których piszę na temat koloru, mody, urody i szeroko pojętego wizerunku osobistego w biznesie i w życiu codziennym. Wśród nich m.in. były/są: Puls Biznesu, Świat Kobiety, Sukces, Claudia, Kosmetyka i kosmetologia, Kosmetyki i biznes, Sekretariat, Beauty Forum, Drogeria Nova, Fashion Magazine, moVe, GabiNet , Makeup Poland, Makeup International, Makeup Trendy, portal Town Trendy.
W 2007 roku byłam członkiem państwowej Komisji Zatwierdzającej Standardy Kwalifikacji Zawodowych dla zawodu wizażystka w Polsce. Od dwóch lat biorę czynny udział w konsultacjach nt. włączania kwalifikacji zawodowych wizażystka-stylistka do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.
Od 2008 roku przewodniczę państwowej Komisji Egzaminacyjnej w Zawodzie Wizażystka-Stylistka w Mazowieckiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie.
Pracowałam m.in. dla: Adidas Poland, Lucent Technology, Era GSM, Polcomtel S.A., Beiersdorf Lechia S.A., Unitra, Infosystem, Bank Pekao S.A., Sekretariat Sejmu RP, Vesuvius Skawina, Volvo Polska, BRE Bank S.A., Trebruk Polska, SoftBank Service, Franke Polska, Kraft Europe, PKN Orlen, Astra Zeneca, Kancelaria Prawna, Bank Zachodni WBK, Ministerstwo Finansów, Hotel Haffner, Instytucja Szkoleniowa LA SOLEIL, Warszawska Grupa Doradców PR, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Fundacja Vis Maior, Bank PKO BP, Agencja Reklamowa DEVA, Europejska Akademia Dyplomacji.
W 2018 roku znalazłam się w gronie osób, które ze względu na swoje dotychczasowe dokonania są postrzegane jako Wybitne Osobistości i ich biogramy znajdują się w ekskluzywnej Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej wydanej przez British Publishing House Ltd. Publikacja biografii w Encyklopedii jest udokumentowaniem moich osobistych i zawodowych osiągnięć i sukcesów, które z pewnością będą przykładem i inspiracją dla wielu osób.
Oferta Szkoleń
Personal Image Course
5000 PLN
Biznesowy „dress code”
1800 PLN
Zasady atrakcyjnej autoprezentacji
1800 PLN

Oceny kursantów

0.0
(0 opinii)

Oceny Kursantów

0.0
(0 opinii)
brak opinii